prefaceFirst

Blocul acesta este pentru ca sa nu fie loc liber in preface first si ca sa poate fi pozitionat meniul navigation

Evenimente

Adresa instituţiei

MD-2004 Chişinău

Str. Mitropolit Dosoftei 99 
Tel. (+373 22) 20-16-01
Fax. (+373 22) 23-52-93
E-mail: dgetsmun@gmail.com 

You are here

Error message

Notice: Undefined offset: 1 in counter_get_browser() (line 70 of /var/www/vhosts/hotelolsi.md/chisinauedu.md/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

Olmpiade / concursuri şcolare

La 18-19.03.2017 s-a desfăşurat olimpiada la EDUCAŢIA TEHOLOGICĂ, faza municipală. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.576_din_13.04.2017.PDF)

La 08.04.2017 s-a desfășurat Concursul municipal a cititorilor de proză din literatura rusă şi universală "Живая классика - 2017" pentru elevii clasei a VI-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (Ordin nr_589_ din 14.04.2017.PDF)

La 02.04.2017 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ pentru elevii claselor a IV-a. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_555_din_11.04.2017.pdf)

La 25.03.2017 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la MATEMATICĂ, în clasele primare din instituţiile de învăţământ general cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.559_din_12.03.2017.PDF)

La 18.03.2017 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ, în clasele primare din instituţiile de învăţământ general cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.558_din_12.04.2017.PDF)

La 25.02.2017 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la MATEMATICĂ, în clasele primare din instituţiile de învăţământ general cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.382_din_14.03.2017.PDF)

La 18.02.2017 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ, în clasele primare din instituţiile de învăţământ general cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.326_din_01.03.2017.PDF)

Rezultatele concursului municipal la INFORMATICĂ şi TIC INFO-OFFICE (etapa practică), care s-a desfășurat la 26.03.2017 (ordin_229-D_din_04.04.2017.PDF)

Totalurile concursului municipal la geografie "Sezont Ciubara", care s-a desfășurat la 01.04.2016 (ordin_513_din_04.04.2017.PDF

Totalurile concursului municipal "Мир русской поэзии и прозы" (şcoala naţională) (ordin_nr.502_din_03.04.2017.PDF)

La data de 19.03.2017 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la MATEMATICĂ pentru elevii claselor a IV-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.493_din_31.03.2017.PDF)

La data de 18.03.2017 s-a desfăşurat olimpiada şcolară la LIMBA şi LITERATURA RUSĂ (limba de instruire), etapa municipală (ordin_nr.484_din_31.03.2017.PDF)

La data de 18.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.477_din_30.03.2017.pdf)

La data de 04.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂ (clase bilingve)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.476_din_30.03.2017.pdf)

La data de 25.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA GERMANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.475_din_30.03.2017.pdf)

La data de 25.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ITALIANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.474_din_30.03.2017.pdf)

La data de 25.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA SPANIOLĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.473_din_30.03.2017.pdf)

La data de 14.01.2017 s-a desfăşurat olimpiada municipală la LIMBA ENGLEZĂ, clasele a IV-a - a VI-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.472_din_30.03.2017.pdf)

La data de 11.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ENGLEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.471_din_30.03.2017.pdf)

La data de 26.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la ISTORIA ROMÂNILOR şi UNIVERSALĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.429_din_22.03.2017.PDF)

La 18-19.02.2017 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei şcolare la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ (limba de instruire), ediţia "Marcela Benea". Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.383_din_14.03.2017.PDF)

La 04-05.03.2017 s-a desfăşurat olimpiada la EDUCAŢIA PLASTICĂ, faza municipală. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.387_din_14.03.2017.PDF)

La 26.02.2017 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ, pentru elevii claselor a IV-a. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.384_din_14.03.2017.pdf)

La data de 18.02.2017 s-a desfăşurat olimpiada şcolară la LIMBA RUSĂ (şcoala naţională), etapa municipală (ordin_nr.329_din_02.03.17.PDF)

La data de 28.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la FIZICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat  (ordin_nr_342_din_03.03.17.pdf)

La data de 11.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ în instituţiile cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat  (ordin_nr_322_ din_ 01.03.2017.PDF)

La data de 19.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la INFORMATICĂOrdinul, rezultatele şi oferta  în fişierul ataşat (ordin_nr_317_din_01.03.17.pdf)

La data de 11.02.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la MATEMATICĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr_304_din_24.02.17.PDF)

La data de 21.01.2017 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la ISTORIA ROMÂNILOR şi UNIVERSALĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr_277_din_20.02.17.pdf)

La data de 28.01.2017 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ENGLEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.202_din_09.02.2017.PDF)

La data de 21.01.2017 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.201_din_09.02.2017.PDF)

La data de 04.02.2017 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei şcolare la LIMBA RUSĂ (şcoala alolngvă)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.210_din_09.02.2017.PDF)

La data de 28.01.2017 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei şcolare la LIMBA RUSĂ (şcoala naţională)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.211_din_09.02.2017.pdf)

La data de 21.01.2017 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA şi LITERATURA UCRAINEANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.204_din_09.02.2017.PDF)

La 29.01.2017 s-a desfăşurat olimpiada la EDUCAŢIA PLASTICĂ, faza de sector. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.197_din_09.02.2017.PDF)

La 14-15.01.2017 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei şcolare la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ (limba de instruire). Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.161_din_06.02.2017.PDF)

La data de 29.01.2017 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la INFORMATICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_142_din_03.02.2017.PDFsector_totaluri_rezultate2017.xls)

La data de 22.01.2017 s-a desfășurat faza de sector a olimpiadei la MATEMATICĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.115_din_31.01.2017.PDF)

La data de 15.01.2017 s-a desfășurat faza de sector a olimpiadei la GEOGRAFIERezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr.84_din_25.01.2017.PDF)

La data de 15.01.2017 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ în instituţiile de învăţământ cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_nr.92_din_25.01.2017.PDFanexa_1_ordin_nr.92_din_25.01.2017.PDF,   anexa_2_ordin_nr.92_din_25.01.2017.PDFanexa_3_ordin_nr.92_din_25.01.2017.PDF)

Rezultatele concursului municipal la EDUCAŢIA FIZICĂ (ordin_nr_711_din_28.04.2016.pdf)

Totalurile Festivalului-concurs municipal al cantecului pascal pentru colectivele de tineret "Pentru Tine, Doamne" (totaluri_festival_concurs.pdf)

Rezultatele finale ale concursului municipal la EDUCAŢIA TEHNOLOGICĂ (ordin_688_din_21.04.2016.pdf)

La 09-10.04.2016 s-a desfăşurat olimpiada la EDUCAŢIA PLASTICĂ, faza municipală. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_653_din_15.04.2016.pdf)

La data de 10.04.2016 s-a desfăşurat olimpiada la MATEMATICĂ (faza municipală) pentru elevii claselor a IV-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_663_din_18.04.2016.pdf)

Rezultatele concursului municipal şcolar a cititorilor de proză "Clasica vie" în instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire, 2016 (ordin_664_din_18.04.2016.pdf)

La data de 27.03.2016 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ pentru elevii claselor a IV-a. Rezultatele şi ordinul în fişierul ataşat (ordin_601_din_06.04.2016.pdf)

La data de 13.02.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ENGLEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_602_06.04.2016.pdf)

La data de 26.03.2016 s-a desfăşurat olimpiada la MATEMATICĂ (faza municipală) în clasele primare din instituţiile de învăţămînt primar şi secundar general cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_594_din_06.04.2016.PDF)

La 19.03.2016 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ în clasele primare din instituţiile de învăţămînt primar şi secundar general cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_575_din_04.04.2016.pdf)

Rezultatele finale ale concursului municipal la INFORMATICĂ INFO-OFFICE, ediţia a XIII-a, care s-a desfășurat la 27.03.2016 (ordin_545_din_30.03.2016.pdf)

Rezultatele concursului municipal la INFORMATICĂ INFO-OFFICE (etapa teoretică), ediţia a XIII-a, care s-a desfășurat la 20.03.2016 (ordin_516_din_24.03.2016.pdf)

La data de 13.03.2016 s-a desfăşurat olimpiada la MATEMATICĂ (faza de sector) pentru elevii claselor a IV-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_483_din_22.03.2016.pdf)

La data de 27.02.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA SPANIOLĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_479_din_22.03.2016.pdf)

La data de 27.02.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA GERMANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_478_din_22.03.2016.pdf)

La data de 27.02.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ITALIANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_477_din_22.03.2016.pdf)

La data de 16.01.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ENGLEZĂ (clasele a IV-a, a VI-a, a VII-a, a VIII-a)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_476_din_22.03.2016.pdf)

La data de 20.02.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_475_din_22.03.2016.pdf)

La data de 06.02.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂ (clase bilingve)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_474_din_22.03.2016.pdf)

La data de 12.03.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA RUSĂ (şcoala alolingvă)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_450_din_16.03.2016.pdf)

Rezultatele olimpiadei municipale la ISTORIA ROMÂNILOR ŞI UNIVERSALĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_375_din_03.03.2016.pdf)

La data de 27.02.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei şcolare la LIMBA RUSĂ (şcoala naţională)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_378_din_09.03.2016.pdf)

La 20.02.2016 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la MATEMATICĂ în clasele primare din instituţiile de învăţămînt secundar general cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr_337_din_26.02.16.pdf)

La 13.02.2016 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ în clasele primare din instituţiile de învăţămînt secundar general cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr_325_din_24.02.16.pdf)

La 13.02.2016 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la GEOGRAFIE. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr_322_din_24.02.2016.pdf)

La data de 13.02.2016 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala alolingvă)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_303_22.02.2016.pdf)

La data de 13-14.02.2016 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ (școala națională). Rezultatele şi ordinul în fişierul ataşat (ordin_302_22.02.2016.pdf)

La data de 23.01.2016 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_295_din_19.02.2016.pdf)

Rezultatele olimpiadei şcolare la INFORMATICĂfaza municipală, care s-a desfășurat la 07.02.2016 (ordin_204_din_10.02.2016.pdf)

Rezultatele olimpiadei şcolare la MATEMATICĂfaza municipală, care s-a desfășurat la 06.02.2016 (ordin_219_din_11.02.2016.PDFanexa_1_ordin_219_din_11.02.2016.PDF,   anexa_2_ordin_219_din_11.02.2016.PDFanexa_3,4_ordin_219_din_11.02.2016.PDF)

La data de 06.02.2016 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala naţională)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_nr_245_din_15.02.16.pdf)

La data de 06.02.2016 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ în instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_233_din_11.02.2016.pdf)

La data de 30.01.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la FIZICĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_232_din_11.02.2016.pdfanexa_ordin_232_din_11.02.2016.pdf)

La data de 30.01.2016 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA şi LITERATURA UCRAINEANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_221_din_11.02.2016.pdf)

La data de 30.01.2016 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ENGLEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_222_din_11.02.2016.pdf)

Rezultatele olimpiadei şcolare la INFORMATICĂfaza de sector, care s-a desfășurat la 31.01.2016 (ordin_159_din_03.02.2016.pdf, Totaluri_pe_sector_2016.xls)

Rezultatele olimpiadei şcolare la MATEMATICĂfaza de sector, care s-a desfășurat la 23.01.2016 (ordin_133_din_28.01.2016.PDFanexa_1_ordin_133_din_28.01.2016.PDF,       anexa_2.3_ordin_133_din_28.01.2016.PDF)

La data de 16-17.01.2016 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ (școala națională). Rezultatele şi ordinul în fişierul ataşat (ordin_117_din_25.01.2016)

La 16.01.20164 s-a desfășurat faza de sector a olimpiadei la GEOGRAFIE. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_118_din_25.01.2016.pdfanexe_ordin_118_din_25.01.2016.doc)

La data de 16.01.2016 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ în instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_104_din_20.01.2016.pdfanexe_ordin_104_din_20.01.2016.pdf)

La 08-10.05.2015, la Vadul lui Vodă s-a desfăşurat Concursul republican la educaţia fizică (olimpiada_republicana_ed.fiz.doc)

La data de 04.04.2015, ora 9.00, în incinta IP LT „Alexandru Ioan Cuza” s-a desfăşurat etapa a II, municipală, a Concursului memorial la geografie „Sezont Ciubara”   (ordin_505_din_16.04.2015.pdf)

La data de 28.03.2015 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la MATEMATICĂ în CLASELE PRIMARE din instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruire (ordin_465_din_07.04.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA RUSĂfaza municipală, în clasele primare din instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire, care s-a desfășurat la 21.03.2015 (ordin_432_din_01.04.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA RUSĂ în instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire, faza municipală, care s-a desfășurat la 28.03.2015 (ordin_nr_423_din_01.04.2015)

Rezultatele concursului municipal şcolar a cititorilor de proză "Clasica vie" în instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire, 2015 (ordin_379_din_24.03.2015)

Rezultatele concursului municipal la INFORMATICĂ INFO-OFFICE, ediţia a XII-a, care s-a desfășurat la 22.03.2015 (ordin_381_din_24.03.2015)

Lista elevilor care vor participa la etapa practică a concursului municipal la informatică INFO-OFFICE, ediţia a XII-a, 2015" (ordin_366_din_20.03.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA RUSĂ în instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire, faza de sector, care s-a desfășurat la 14.03.2015 (ordin_351_18.03.2015)

La data de 28.02.2015 s-a desfăşurat olimpiada la EDUCAŢIA TEHNOLOGICĂ, faza de sector. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_356_19.03.2015)

Rezultatele olimpiadei municipale la ISTORIA ROMÂNILOR şi UNIVERSALĂ (ordin_353_din_18.03.2015, anexa_1_ordin_353_din_18.03.2015anexa_2_3_4_ordin_353_din_18.03.2015)

La data de 04.04 2015, ora 9.00, în incinta IP LT „Alexandru Ioan Cuza” se va desfăşura etapa a II, municipală a Concursului memorial la geografie „Sezont Ciubara”. La concurs vor participa învingătorii etapei şcolare, listele se anexează (concurs_Sezont_Ciubara_2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ (şcoala naţională)faza municipală, care s-a desfășurat la 28.02-01.03.2015 (ordin_312_din_10.03.2015)

La data de 24.12.2014 s-a desfăşurat concursul municipal la istorie pentru juniori "Viitorii Herodoţi"Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_309_din_09.03.2015)

La data de 28.02.2015 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA şi LITERATURA UCRAINEANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_276_din_03.03.2015)

La data de 15.02.2015 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ITALIANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_256_din_26.02.2015)

La data de 15.02.2015 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA GERMANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_255_din_26.02.2015)

La data de 15.02.2015 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA SPANIOLĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_254_din_26.02.2015)

La data de 21.02.2015 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA şi LITERATURA RUSĂ (şcoala naţională)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_253_din_26.02.2015)

La data de 07.02.2015 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_252_din_26.02.2015)

La data de 31.01.2015 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ENGLEZĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_243_23.02.2015)

La data de 14.02.2015 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la MATEMATICĂ în CLASELE PRIMARE din instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_236_din_20.02.2015)

La data de 14.02.2015 s-a desfăşurat olimpiada municipală la EDUCAŢIA PLASTICĂ, faza municipală. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_222_din_18.02.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA RUSĂfaza de sector, în clasele primare din instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire, care s-a desfășurat la 07.02.2015 (ordin_209_din_16.02.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂfaza municipală, care s-a desfășurat la 08.02.2015 (ordin_208_din_16.02.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la MATEMATICĂfaza municipală, care s-a desfășurat la 07.02.2015 (ordin_178_din_11.02.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la MATEMATICĂfaza de sector, care s-a desfășurat la 24.01.2015 (ordin_104_din_29.01.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la INFORMATICĂfaza municipală, care s-a desfășurat la 08.02.2015 (ordin_188_din_12.02.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la GEOGRAFIE, faza municipală, care s-a desfășurat la 07.02.2015 (ordin_177_din_10.02.2015)

Rezultatele olimpiadei municipale la FIZICĂ, care s-a desfășurat la 08.02.2015 (ordin_185_din_12.02.2015anexe_ordin_185_din_12.02.2015oferta_fizica_2015)

La data de 31.02.2015 s-a desfăşurat olimpiada municipală la EDUCAŢIA PLASTICĂ, faza de sector. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_183_din_12.02.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA RUSĂ (şcoala naţională)faza de sector, care s-a desfășurat la 31.01.2015 (ordin_172_din_10.02.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la INFORMATICĂfaza de sector, care s-a desfășurat la 01.02.2015 (ordin_nr_160_din_05.02.2015totaluri_pe_sector_2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la GEOGRAFIEfaza de sector, care s-a desfășurat la 25.01.2015 (ordin_128_din_31.01.2015)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ (şcoala naţională)faza de sector, care s-a desfășurat la 17-18.01.2015 (ordin_99_din_27.01.2015)

La data de 17.01.2015 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ în instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_95_din_26.01.2015anexe_ordin_95_din_26.01.2015)

La data de 12-13.04.2014 s-a desfăşurat olimpiada municipală la EDUCAŢIA FIZICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_581_din_24.04.2014)

La data de 12.04.2014 s-a desfăşurat olimpiada municipală la EDUCAŢIA PLASTICĂ (clasele cu profil arte plastice). Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_554_din_16.04.2014)

La data de 14.04.2014 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la MATEMATICĂ pentru elevii claselor a IV-a. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_552_din_16.04.2014)

La data de 23.04.2014 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la EDUCAŢIA PLASTICĂ pentru elevii claselor a IV-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_472_din_02.04.2014)

La data de 30.03.2014 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ pentru elevii claselor a IV-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_494_din_04.04.2014)

La data de 05.04.2014, în incinta Liceului Teoretic "A.I.Cuza", s-a desfăşurat concursul municipal la geografie "Sezont Ciubara", etapa a II-a. la care vor participa învingătorii primei etape. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_525_din_10.04.2014)

La data de 05.04.2014 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la EDUCAŢIA PLASTICĂ în instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruire, clasele primare. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_523_din_10.04.2014)

La 22.03.2014 şi 29.03.2014 s-a desfăşurat olimpiada municipală la EDUCAŢIA TEHNOLOGICĂ (menaj şi prelucrarea artistică a lemnului). Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_490_din_04.04.2014)

La data de 16.03.2014 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ în instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruire, clasele primare. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_467_din_01.04.2014)

La data de 23.03.2014 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la MATEMATICĂ în CLASELE PRIMARE din instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_466_din_01.04.2014)

La data de 23.03.2014 s-a desfăşurat etapa practică a olimpiadei municipale la INFORMAITCĂ INFO_OFFICE, ediţia a XI-a. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_448_din_27.03.2014)

La data de 15.03.2014 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala naţională)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_406_din_19.03.2014)

La data de 16.03.2014 s-a desfăşurat etapa teoretică a olimpiadei municipale la INFORMATICĂ INFO_OFFICE, ediţia a XI-a. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_409_din_19.03.2014)

La data de 05.04.2014, în incinta Liceului Teoretic "A.I.Cuza", se va desfăşura concursul municipal la geografie "Sezont Ciubara", etapa a II-a, la care vor participa învingătorii primei etape. Listele în fişierul ataşat (Listele_Sezont_Ciubara_05.04.2014

La data de 08.02.2014 s-a desfăşurat olimpiada municipală la LIMBA SPANIOLĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_240_din_14.02.2014)

La data de 01.02.2014 s-a desfăşurat olimpiada municipală la LIMBA FRANCEZĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_239_din_14.02.2014)

La data de 08.02.2014 s-a desfăşurat  olimpiada municipală la LIMBA ITALIANĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_238_din_14.02.2014)

La data de 14.02.2014 s-a desfăşurat  olimpiada municipală la LIMBA GERMANĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_237_din_14.02.2014)

La data de 15.12.2013 s-a desfăşurat  olimpiada municipală la LIMBA FRANCEZĂ, clasele bilingve. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_195_din_31.03.2014)

La data de 19.01.2014 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ENGLEZĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_138_din_31.03.2014

La data de 15.02.2014 s-a desfăşurat  olimpiada municipală la ISTORIA ROMÂNILOR ŞI UNIVERSALĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_362_din_11.03.2014anexe_ordin_362_din_11.03.2014)

La data de 23.02.2014 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la MATEMATICĂ în CLASELE PRIMARE din instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_357_din_10.03.2014)

La data de 01.03.2014 s-a desfăşurat  olimpiada municipală la EDUCAŢIA PLASTICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_342_din_05.03.2014)

La data de 16.02.2014 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ în instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruire, clasele primare. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_303_din_28.02.2014)

Oferta de participare a echipei olimpice din municipiul Chişinău la Olimpiada Republicană de Fizică (oferta_fizica_2014)

La data de 22.02.2014 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala naţională)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_294_din_26.02.2014)

La 16.02.2014 s-a desfășurat  faza municipală a olimpiadei la MATEMATICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_270_din_21.02.2014anexe_ordin_270_din_21.02.2014)

La 08.02.2014 s-a desfășurat faza municipală a olimpiadei la GEOGRAFIE. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_213_12.02.2014.pdf)

La  01.02.2014 s-a desfăşurat faza municipală a olimpiadei la FIZICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_211_din_12.02.2014.pdfanexe_ordin_211.doc)  

Rezultatele concursului municipal la istorie pentru juniori „Viitorii Herodoţi”, care s-a desfăşurat la 01.02.2014 (ordin_2119_din_31.12.2014.pdf

La  02.02.2014 s-a desfăşurat faza municipală a concursului la INFORMATICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_172_din_05.02.2014.pdf

La data de 25, 26.01.2014 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la  LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ pentru elevii alolingviRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_126_din_30.01.2014.pdf)

La  26.01.2014 s-a desfăşurat etapa de sector a concursului la INFORMATICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_119_din_30.01.2014.pdf

La 19.01.2014 s-a desfășurat faza de sector a olimpiadei la MATEMARICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_102_din_28.01.2014.pdfanexe_ordin_102_din_28.01.2014.doc)

La 18.01.2014 s-a desfășurat faza de sector a olimpiadei la GEOGRAFIE. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_96_din_24.01.2014.pdfanexe_ordin_96_din_24.01.2014.doc)

La data de 18.01.2014 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ în instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_95_din_24.01.2014.pdfanexa_2_la_ord_95_din_24.01.2014.pdf)

La data de 22.12.2013 s-a desfăşurat faza de sector a olimpiadei municipale la EDUCAŢIA PLASTICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_1_03.01.2014.pdf)

La 14.12.2013 şi 22.12.2013 s-a desfăşurat faza de sector a olimpiadei la EDUCAŢIA TEHNOLOGICĂ (menaj şi prelucrarea artistică a lemnului). Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_69_17.01.2014.pdfanexe_ordin_69_17.01.2014.pdf)

La data de 14.12.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA şi LITERATURA UCRAINEANĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_2081_din_18.12.2013.pdf)

În perioada 07-08.12.2013 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ (şcoli cu instruire în limba rusă). Ordinul în fişierul ataşat (ordin_2062_din_16.12.2013.pdf

Conform Planului complex de activitate a DGETS pe parcursul lunilor martie - aprilie în instituţiile de învăţămînt preuniversitar din Chişinău s-au desfăşurat activităţi ecologice: victorine, conferinţe etc. Rezultatele în fişierul ataşat (rezultate_concursuri_2013

La data de 01.12.2012 s-a desfăşurat concursul municipal la istorie "Viitorii Herodoţi" (Ordin_938_din 17.05.13)

La data de 20.01.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei municipale la Istoria românilor şi universală. Rezultatele în fişierul ataşat (Ordin_426_din 05.03.13)

La data de 21.04.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la EDUCAŢIA PLASTICĂ pentru elevii claselor a IV-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_869_din_30.04.2013)

Festivalul-concurs ”Cântecele Credinței, Speranței și Iubirii – Victoria-68”
La data de 20 aprilie 2013 s-a desfășurat etapa municipală a Festivalului-concurs ”Cântecele Credinței, Speranței și Iubirii – Victoria-68”, în cadrul căruia și-au dat concursul colective corale, ansambluri vocale, trio, duete, soliști, reprezentanți ai instituțiilor preuniversitare, extrașcolare, universitare, asociații culturale ale minorităților naționale din municipiu. Rezultatele în fişierul ataşat (rezultate_concursului_VICTORIA -68

La data de 14.04.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la MATEMATICĂ pentru elevii claselor a IV-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_823_din_29.04.2013)

La data de 31.03.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ pentru elevii claselor a IV-aRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_713_din_09.04.2013)

Concursul municipal de creaţie „Moldova – plai de cîntec şi de dor” (ediţia a IV-a)
La data de 13 aprilie 2013 în incinta Filarmonicii de Stat „S.Lunchevici” s-a desfăşurat Gala laureaţilor concursului municipal de creaţie „Moldova – plai de cîntec şi de dor” (ediţia a IV-a). Rezultatele în fişierul ataşat (concurs_Moldova_plai_de_cintec

La data de 24.03.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la MATEMATICĂ în CLASELE PRIMARE din instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_751_din_15.04.2013)

La data de 06.04.13 s-a desfăşurat etapa a II a Concursului memorial la geografie „Sezont Ciubara”.  Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_717_din_10.04.2013anexe_ordin_717_din_10.04.2013)

La data de 06.04.2013 s-a desfăşurat olimpiada municipală la EDUCAŢIA TEHNOLOGICĂ (menaj). Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_718_din_10.04.2013)

La data de 30.03.2013 s-a desfăşurat olimpiada municipală la EDUCAŢIA PLASTICĂ (clasele cu profil arte plastice). Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_663_din_03.04.2013)

La data de 30.03.2013 s-a desfăşurat etapa practică a olimpiadei municipale la INFORMAITCĂ INFO_OFFICE, ediţia a X-a. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_659_din_03.04.2013)

La data de 17.03.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ în CLASELE PRIMARE din instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_648_din_01.04.2013)

La data de 23.03.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala naţională)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_586_din_27.03.2013)

La data de 23-24.03.2013 s-a desfăşurat olimpiada municipală la EDUCAŢIA PLASTICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_577_din_27.03.2013)

La data de 24.03.2013 s-a desfăşurat etapa teoretică a olimpiadei municipale la INFORMAITCĂ INFO_OFFICE, ediţia a X-a. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_583_din_27.03.2013)

La data de 06.04.13, ora 9.00, în LT „Al.I.Cuza”, se va desfăşura etapa a II a Concursului memorial la geografie „Sezont Ciubara”. La concurs vor participa învingătorii etapei şcolare din fişierul ataşat (lista_particip_concurs_S.Ciubara_2013)

La data de 23.02.2013 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la MATEMATICĂ în CLASELE PRIMARE din instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruireRezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_479_din_13.03.2013)

La data de 23.02.2013 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala naţională)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_467_din_12.03.2013)

La data de 03.03.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala alolingvă)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_455_din_07.03.2013)

La data de 16.02.2013 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ în clasele primare din instituţiile de învăţămînt preuniversitar cu limba rusă de instruire. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_415_din_01.03.2013)

La data de 23.02.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala alolingvă)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_396_din_27.02.2013)

La data de 17.02.2013 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala alolingvă)Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_397_din_27.02.2013anexe_ordin_397_din_27.02.2013)

La data de 23.02.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA UCRAINEANĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_395_din_27.02.2013)

La data de 17.02.2013 s-a desfăşurat etapa municipală olimpiadei la LIMBA ITALIANĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_367_din_22.02.2013)

La data de 16.02.2013 s-a desfăşurat etapa municipală olimpiadei la LIMBA GERMANĂ.  Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_358_din_22.02.2013)

La data de 09.02.2013 s-a desfăşurat etapa municipală olimpiadei la LIMBA SPANIOLĂ.  Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_283_din_13.02.2013)

La data de 24.02.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a olimpiadei la INFORMATICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_384_din_26.02.2013

La data de 17.02.2013 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la MATEMATICĂRezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_351_din_21.02.2013anexe_ordin_351_din_21.02.2013)

La data de 20.01.2013 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la MATEMATICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_212_din_31.01.2013anexe_ordin_212_din_31.01.2013)

La data de 16.02.2013 s-a desfășurat etapa municipală a olimpiadei la GEOGRAFIE. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_350_din_21.02.2013anexe_ordin_350_din_21.02.2013)

La data de 03.02.2013 s-a desfășurat etapa de sector a olimpiadei la GEOGRAFIE. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_349_din_21.02.2013anexe_ordin_349_din_21.02.2013)

La data de 09.02.2013 s-a desfăşurat etapa  municipală a olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ (instituţiile de învăţămînt cu instruire în limba rusă). Ordinul în fişierul ataşat (ordin_281_din_13.02.2013

La data de 02.02.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a concursului la LIMBA FRANCEZĂ pentru elevii din clasele bilingve. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_258_din_07.02.2013

La data de 03.02.2013 s-a desfăşurat etapa de sector a concursului la INFORMATICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_252_din_06.02.2013Totaluri_sector_2013_INFORMATICA

La data de 02.02.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a concursului la EDUCAŢIA TEHNOLOGICĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierul ataşat (ordin_259_din 07.02.2013

La data de 26.01.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a concursului la LIMBA FRANCEZĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_193_din_30.01.2013anexe_ordin_193_din_30.01.2013

La data de 19.01.2013 s-a desfăşurat etapa de sector a concursului la LIMBA FRANCEZĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_222_din_01.02.2013anexe_ordin_222_din_01.02.2013

La data de 12.01.2013 s-a desfăşurat etapa municipală a concursului la LIMBA ENGLEZĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_172_din_28.01.2013anexe_ordin_172_din_28.01.2013

La data de 16.12.2012 s-a desfăşurat etapa de sector a concursului la LIMBA ENGLEZĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_2421_din_20.12.2012anexe_ordin_2421_din_20.12.2012

Rezultatele olimpiadei la FIZICĂ, care s-a desfășurat la 19.01.2013 (faza municipală, teorie) şi 26.01.2013 (faza municipală experimentală) (ordin_204_din_31.01.2013anexe_ordin_204_din_31.01.2013oferta_fizica_cl_VII-VIII_2013oferta_fizica_cl_IX-XII_2013)

 În perioada 19-20.01.2013 s-a desfăşurat etapa de sector a olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ (şcoli cu instruire în limba rusă). Ordinul în fişierul ataşat (ordin_150_din_23.01.2013

În perioada 08-09.12.2012 s-a desfăşurat etapa de sector a concursului la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ. Rezultatele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (ordin_nr.2425_din_21.12.2012anexe_ordin_nr.2425_din_21.12.2012

Rezultatele Concursului Naţional  al Interpreţilor Cîntecului Folcloric „Tamara Ciobanu”, desfăşurat la 12-22 noiembrie 2012. (Tamara_Ciobanu)

Rezultatele Festivalului-concurs municipal cu genericul "La onor, la datorie" desfăşurat la 14-16 noiembrie 2012. (La_onor_la_datorie)

Programul concursurilor municipale la disciplinele şcolare (graficul_olimpiadelor_scolare)

Rezultatele Concursului Internaţional de Matematică "Arhimede". Detalii fişierul ataşat.  (Concurs_International_Matematica)

Rezultatele concursului municipal la istorie „Viitorii Herodoţi”, care s-a desfăşurat la 31 martie 2012 (ordin_918_din_17.05.2012

Cu privire la totalurile desfăşurării Festivalului-concurs de creaţie a angajaţilor din instituţiile de învăţămînt preuniversitar, preşcolar şi extraşcolar (total_concurs_tezaur)

Direcţia generală educaţie, tineret şi sport  prezintă Graficul desfăşurării Festivalului-concurs de creaţie artistică a angajaţilor din instituţiile de învăţămînt preuniversitar, preşcolar şi extraşcolar, care va avea loc la 05-06.05.2012, LT "Mihai Viteazul" (Grafic_Festival-concurs)

Rezultatele olimpiadelor  la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ, MATEMATICĂ ŞI ARTĂ PLASTICĂ LA CLASELE PRIMARE, în instituţiile de învăţămînt cu limba rusă de instruire (ordin_749_din_18.04.2012,  anexe_ordin_749_din_18.04.2012)

Rezultatele concursului municipal la geografie „Sezont Ciubara”, care s-a desfăşurat la 07 aprilie 2012 (ordin_731_din_12.04.2012anexe_ordin_731_din_12.04.2012

Rezultatele olimpiadei la MATEMATICĂ (clasa a IV-a), care s-a desfășurat la 01.03.2012, etapa municipală (ordin_714_din_10.04.2012)

Rezultatele olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ (clasa a IV-a), care s-a desfășurat la 18.02.2012, etapa municipală (ordin_713_din_10.04.2012)

Rezultatele olimpiadei la INFORMATICĂ, care s-a desfășurat la 31.03.2012, etapa municipală (ordin_679_din_04.04.2012)

Rezultatele olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala naţională), care s-a desfășurat la 24.03.2012, etapa municipală (ordin_582_din_27.03.2012anexe_ordin_582_din_27.03.2012)

Rezultatele olimpiadei la ISTORIE, care s-a desfășurat la 11.02.2012, etapa municipală (ordin_574_din_26.03.2012anexe_ordin_574_din_26.03.2012)

La data de 07.04.12, ora 9.00, în LT „A.I Cuza” se va desfăşura etapa a II a Concursului memorial la geografie „Sezont Ciubara”. La concurs vor participa învingătorii etapei şcolare. Listele în fişierul ataşat (lista_participare_S.Ciubara

Rezultatele olimpiadei la EDUCAŢIA PLASTICĂ, care s-a desfășurat la 03-04.03.2012, etapa municipală (ordin_473_din_06.03.2012anexe_ordin_473_din_06.03.2012)

Rezultatele olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂ (clase bilingve), care s-a desfășurat la 04.02.2012, etapa municipală (ordin_417_din_29.02.2012,  anexe_ordin_417_din_29.02.2012)

Rezultatele olimpiadei la LIMBA ITALIANĂ, care s-a desfășurat la 12.02.2012, etapa municipală (ordin_342_din_20.02.2012anexe_ordin_342_din_20.02.12)

Rezultatele olimpiadei la LIMBA SPANIOLĂ, care s-a desfășurat la 11.02.2012, etapa municipală (ordin_337_din_17.02.2012 anexe_ordin_337_din_17.02.2012)

Rezultatele olimpiadei la LIMBA FRANCEZĂ, care s-a desfășurat la 28.01.2012, etapa municipală (ordin_336_din_17.02.2012,   anexe_ordin_336_din_17.02.2012)

Rezultatele olimpiadei la LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ (şcoala alolingvă), care s-a desfășurat la 26.02.2012, etapa municipală (ordin_418_din_29.02.2012anexe_ordin_418_din_29.02.2012)

Rezultatele olimpiadei la MATEMATICĂ, care s-a desfășurat la 19.02.2012, etapa municipală (ordin_414_din_29.02.12,  anexe_ordin_414_din_29.02.12)

Rezultatele olimpiadei la INFORMATICĂ, care s-a desfășurat la 25-26.02.2012, etapa municipală (Ordin_413_din_29.02.12,  anexe_ordin_413_din_29.02.12)

Rezultatele olimpiadei la GEOGRAFIE, care s-a desfășurat la 18.02.2012, etapa municipală (ordin_380_din_24.02.2012,  anexe_ordin_380_din_24.02.2012)

Rezultatele olimpiadei şcolare la LIMBA şi LITERATURA ROMÂNĂ, care s-a desfășurat la 21-22.01.2012, faza municipală, ediţia "Emil Cioran" (ordin_284_din_09.02.2012,
 anexa_ordin_284_din_09.02.2012modificari_subiecte_olimp._republ)

Rezultatele olimpiadei la GEOGRAFIE, care s-a desfășurat la 28.01.2012, etapa de sector (ordin_309_din_14.02.2012anexa_ordin_309_din_14.02.2012)

Rezultatele olimpiadei la INFORMATICĂ, care s-a desfășurat la 04-05.02.2012, etapa de sector (ordin_281_din_09.02.2012Totaluri_pe_SECTOR_2012_INFORMATICA)

Rezultatele olimpiadei şcolare la MATEMATICĂ, care s-a desfășurat la data de 21.01.2012, etapa de sector(ordin_237_din_03.02.2012anexa_ordin_237_din_03.02.2012)

Rezultatele concursului internaţional şcolar „Winers”, ediţia a XIX-a, matematica (rezultate_concurs_Winners)

Rezultatele concursului pentru cel mai reuşit proiect al orei de dirigenţie la modulul „Persoana şi identitatea sa” şi cel mai reuşit scenariu „Grigore Vieru – poet al neamului” (concurs_ora_dirigentie)

În perioada aprilie/mai 2011 de către Direcția generală educație, tineret și sport s-au organizat și desfășurat un șir de concursuri și festivaluri: Festivalul-concurs municipal al muzicii de fanfară, concursul municipal al formaţiilor de dans sportiv şi modern „Constelaţia dansului – 2011”, Festivalului-concurs „Cântecele Credinţei, Speranţei şi Iubirii – Victoria – 66”, Festivalul-concurs municipal al cântecului popular pascal „Pentru Tine, Doamne”,ediţia XVI-a, Festivalul-concurs al folclorului ostăşesc „La onor,la datorie”, Festivalul concurs municipal al cîntecului pascal pentru colectivele de tineret din localităţile rurale „Hristos a înviat”,ediţia a III-a, desfăşurat Concursul municipal al colectivelor corale ale elevilor şi tinerilor din şcoli, licee, Centre de creaţie ale copiilor şi Studiori muzicale pe lîngă instituţiile de învăţămînt din mun.Chişinău (informatie concursuri_municipale).

La data de 02.04.2011, în incinta Liceului Teoretic "A.I.Cuza", ora 9.00, s-a desfăşurat concursul municipal la geografie "Sezont Ciubara", etapa a II-a. Rezultatele în fişierul ataşat (Rezultate_concurs_S.Ciubara

Direcţia generală educaţie, tineret şi sport  Vă aduce la cunoştinţă oferta de participare la Olimpiada Republicană de informatică, care se va desfăşura în perioada 13-16.05.2011 (oferta_informatica_2011)

În perioada 19-20.03.2011, în incinta Liceului Tehnologic Resurse Educaţionale şi Trayning "B.Z.Herţli", s-a desfăşurat etapa practică a concursului municipal la INFORMATICĂ. Rezultatele în fişierul ataşat (ordin_nr_526_22.03.2011

La data de 02.04.2011, în incinta Liceului Teoretic "A.I.Cuza", ora 9.00, se va desfăşura concursul municipal la geografie "Sezont Ciubara", etapa a II-a, la care vor participa învingătorii primei etape. Listele în fişierul ataşat (partic_conc_mun_etapa_II

În perioada 12-13.03.2011, în incinta Liceului Tehnologic Resurse Educaţionale şi Trayning "B.Z.Herţli", s-a desfăşurat etapa teoretică a concursului municipal la INFORMATICĂ. Rezultatele în fişierul ataşat (ordin_488_din_17.03.2011

Direcţia generală educaţie, tineret şi sport  Vă aduce la cunoştinţă oferta de participare la Olimpiada Republicană de fizică, care se va desfăşura în perioada 10-13.03.2011 (oferta_fizica_2011)

În perioada 19-20.02.2011, în incinta Colegiului Republican de Informatică, s-a desfăşurat etapa municipală a concursului la INFORMATICĂ. Rezultatele, testele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (Olimpiada_Municipiu_la_INFORMATICA_2011

Rezultatele concursului municipal la MATEMATICĂ, care s-a desfășurat la 12.02.2011, etapa municipală(Olimpiada_municipala_2011clasa_V_2011_munclasa_VI_2011_mun,
 clasa_VII_2011_munclasa_VIII_2011_mun
clasa_IX_2011_munclasa_X_2011_munclasa_XI_2011_munclasa_XII_2011_mun
Rezultate_finale_olimp_mun_2011)

În perioada 05-06.02.2011 s-a desfăşurat etapa de sector a concursului municipal  la INFORMATICĂ. Rezultatele, testele şi ordinul respectiv în fişierele ataşate (concurs_informatica_sector_2011

La data de 28 aprilie 2010, în incinta Liceului Teoretic "M.Viteazui", s-a desfăşurat serata literar artistică cu genericul "Carte frumoasă - cinste cui te-a scris" (Carte_frumoasa)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer