prefaceFirst

Blocul acesta este pentru ca sa nu fie loc liber in preface first si ca sa poate fi pozitionat meniul navigation

Evenimente

Adresa instituţiei

MD-2004 Chişinău

Str. Mitropolit Dosoftei 99 
Tel. (+373 22) 20-16-01
Fax. (+373 22) 23-52-93
E-mail: dgetsmun@gmail.com 

You are here

Error message

Notice: Undefined offset: 1 in counter_get_browser() (line 70 of /var/www/vhosts/hotelolsi.md/chisinauedu.md/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

Concurs la funcţia de director

AVIZ! Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

02 noiembrie 2017

1.       

IP Liceul Teoretic ”Liviu Deleanu”

Gherman Ala

Moroșan Liliana

11.00

2.       

Instituția preșcolară nr.211

Nazîru Svetlana

Obadă Rodica

3.       

Centrul de Creație a Copiilor Vadul lui Vodă

Racikovscaia Lilia

4.       

Școala de Arte din Grătiești

Tihaia Tatiana

Coșeru Ion

Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățământ general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr. 1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituţii de învățământ general:
1. Liceul Teoretic ”Nicolae Milescu Spătaru”;
2. Liceul Teoretic ”Gloria”;
3. Instituția preșcolară nr.128;
4. Instituția preșcolară nr.139.
(aviz_concurs_30.10.2017, bibliografie_concurs_directori.doc)

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ  general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

Ora

30 octombrie

  1.  

IPLT ”L.Deleanu”

Gherman Ala

Moroșan Liliana

16.00

  1.  

Instituția preșcolară nr.145

Novac Irina

Mîrzenco Elena

16.15

  1.  

Instituția preșcolară nr.211

Nazîru Svetlana

Obadă Rodica

16.30

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, până la 31 octombrie 2017, a termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituții de învățământ general:
1. Gimnaziul nr.68 Dobrogea, concurs repetat;
2. Gimnaziul nr.77 Cricova cu limba de instruire rusă;
3. Instituția preșcolară nr.9;
4. Instituția preșcolară nr.15;
5. Instituția preșcolară nr.17;
6. Instituția preșcolară nr. 89.
nformații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director. 

AVIZ! Învingători concurs! Comisia municipală de concurs anunță învingătorii concursului pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ:

Nr/o

Instituţia

Învingătorul concursului

1.     

Gimnaziul ”I.L.Caragiale”

Boldurescu Elena

2.     

Gimnaziul nr.51 Vatra

Mațcu Ludmila

3.     

Școala Sportivă nr.2

Crăciun Nicolae

4.     

Instituția preșcolară nr.59

Țabur Natalia

5.     

Instituția preșcolară nr.125

Gherța Iulia

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituţii de învățământ general:
1. Instituția Publică Liceul Teoretic ”Liviu Deleanu”;
2. Gimnaziul nr.68 Dobrogea, concurs repetat;
3. Gimnaziul nr.77 Cricova cu limba de instruire rusă;
4. Instituția preșcolară nr.9;
5. Instituția preșcolară nr.15;
6. Instituția preșcolară nr.17;
7. Instituția preșcolară nr. 89;
8. Instituția preșcolară nr.145;
9. Instituția preșcolară nr.211.
(aviz_concurs_18.09.2017.docbibliografie_concurs_directori.doc)

AVIZ! Anunțăm  membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituţia

Candidati

Ora

14 septembrie 2017

  1.  

Gimnaziul ”I.L.Caragiale”

Boldurescu Elena

9.00

  1.  

Școala Sportivă nr.2

Crăciun Nicolae

10.00

  1.  

Instituția preșcolară nr.125

Gherța Iulia

14.00

  1.  

Instituția preșcolară nr.59

Țabur Natalia

Guțu Nadejda

15.00

15 septembrie 2017

  1.  

Gimnaziul nr.51 Vatra

Maţchu Ludmila

16.00

AVIZ! Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). 
Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidații

ora

08 septembrie

            1.       

Instituția preșcolară nr.2 Durlești

Roșca Olga

Dîrțu Ina

Ciobanu Olga

 

 

11.00

           2.       

Instituția preșcolară nr.125

Grosu Cristina

           3.       

Școala de Arte Gratieşti

Tihaia Tatiana

Coșeru Ion

           4.       

Școala Sportivă nr.2

Grigor Viorel

            5.       

Gimnaziul nr.51 Vatra

Danu Elena

Mațcu Ludmila

Danu Dumitru

 

13.00

 

 

 

            6.       

Gimnaziul ”I.L.Caragiale”

Boldurescu Elena

Bejenari Esmeralda

             7.       

Instituția preșcolară nr.59

Țabur Natalia

Guțu Nadejda



Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățământ general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr.1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ general:

Nr./r

Instituţia

Candidaţi

Ora

02 august 2017

    1.       

Gimnaziul cu profil teatral

”I.L.Caragiale”

Boldurescu Elena

 

Bejenari Esmeralda

09.00

    2.       

Școala sportivă specializată de handbal nr.2

Crăciun Nicolae

 

Grigor Viorel

09.20

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ general:

Nr./r

Instituţia

Candidaţi

Ora

26 iulie 2017

    1.       

Gimnaziul nr.51 Vatra

Danu Elena

Maţcu Ludmila

Danu Dumitru

9.00

    2.       

Instituţia preşcolară nr.125

Gherţa Iulia

Grosu Cristina

9.15

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, până la 21 iulie 2017, a termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind ocuparea funcţiei de director al gimnaziului nr.51. Informații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director

AVIZ! Învingători concurs! Comisia municipală de concurs anunță învingătorii concursului pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ:

Nr/o

INSTITUȚIA

Învingătorul concursului

1.       

IP Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”

Bragari Nicolae

2.       

Liceul Teoretic „Natalia Gheorghiu”

Bogaciuc Irina

3.       

Gimnaziul „Durlești”

Anghelenici Tatiana

4.       

Școala sportivă specializată de șah și joc de dame nr.7

Coadă Lidia

5.       

Școala primară-grădiniță nr.124

Furculiță Angela

6.       

Instituția preșcolară nr.143

Manoli Lilia

7.       

Instituția preșcolară nr.156

Ropot Eugenia

   8.

IP Liceul Teoretic cu profil sportiv nr.2

Frunză Elena

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului.

Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

11 iulie

1.     

IP Liceul Teoretic cu profil sportiv nr.2

Iarmenco Maria

Frunză Elena

9.00

AVIZ!  Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre  data și ora desfășurării  etapei a III-a și a IV-a a concursului.
Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

06 iulie

1.

 Liceul Teoretic ”Natalia Gheorghiu”

Bogaciuc Irina

13.00

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director despre desfășurarea repetată a etapei a IV-a a concursului pentru ocuparea funcției de director al Școlii sportive specializate de șah și  dame nr.7Locul desfășurării: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

06 iulie

1.              

Școala Sportivă specializată de șah și dame nr.7

Gîrneț Ion

Coadă Valeriu

Coadă Lidia

9.00

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării  etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

22 iunie

1.       

IP Liceul Teoretic ”Nicolae Bălcescu”

Bragari Nicolae

9.00

         2.

Școala primară-grădiniță nr.124

Furculiță Angela

10.00

         3. 

Instituția preșcolară nr.143

Manoli Lilia

Filipenco Mariana

10.45

         4.

Gimnaziul ”Durlești”

Anghelenici Tatiana

13.00

         5.

Instituția preșcolară nr.156

Ropot Eugenia

16.15

AVIZ! Direcția generală educație, tineret și sport anunță despre anularea de către instanța de judecată a rezultatelor concursului pentru ocuparea funcției de director al Școlii sportive specializate de șah și joc de dame nr.7. Desfășurarea repetată a etapei a III-a și a IV-a a concursului va avea loc la 22 iunie 2017, ora 14.00.
Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

22 iunie

1.              

Școala Sportivă specializată de șah și joc dame nr.7

Gîrneț Ion

Coadă Valeriu

Coadă Lidia

 

14.00

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre excluderea din avizul din 09 iunie curent privind concursul la funcția de director al instituțiilor de învățământ general a poziției nr.1: Liceul Teoretic „Lucian Blaga”

AVIZ! Învingători concurs! Comisia municipală de concurs anunță învingătorii concursului pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ::

Nr/o

INSTITUȚIA

Învingătorul concursului

1.       

IP Liceul Teoretic ”Ștefan cel Mare”

Axînti Serghei

2.       

IP Liceul Teoretic ”Olimp”

Vasic Elvira

3.       

Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu”

Dan Mihail

4.       

Gimnaziul ”Trușeni”

Apostu Ana

5.       

Instituția preșcolară nr.71

Lutan Galina

6.       

Instituția preșcolară nr.91

Rotaru Tatiana

7.       

Instituția preșcolară nr.96

Ciotu Tatiana

8.       

Instituția preșcolară nr.164

Lisu Ana

9.       

Instituția preșcolară nr.168

Burlac Inna

10.   

Instituția preșcolară nr.181

Vicol Daniela

11.   

Instituția preșcolară nr.112

Gurghiș Tatiana

12.   

Instituția preșcolară nr.197

Melnic Elena Ilie

13.   

Școala sportivă nr.8

Postolachi Oleg

AVIZ! Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidații

ora

19 iunie

1.       

Instituția preșcolară nr.1 Trușeni

Strîmtu Maria

Isac Larisa

 

 

10.00

2.       

Instituția preșcolară nr.156

Ropot Eugenia

Bulat Tatiana

3.       

Școala primară-grădiniță nr.124

Furculiță Angela

Fomenco Natalia

4.       

Instituția preșcolară nr.143

Budnic Natalia

Filipenco Mariana

5.       

Gimnaziul ”Durlești”

Anghelenici Tatiana

Bratan Tatiana

 

 

 

 

12.00

6.       

Liceul Teoretic ”Natalia Gheorghiu”

Bogaciuc Irina

Tatarciuc Liudmila

Pădureț Nicolae

7.       

IP Liceul Teoretic ”Nicolae Bălcescu”

Cernei Stela

Bragari Nicolae

8.       

IP Liceul Teoretic cu profil sportiv nr.2

Iarmenco Maria

Frunză Elena



Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățământ general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr. 1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

Ora

15 iunie

  1.  

Școala sportivă nr.8

Cavcaliuc Sergiu

Postolachi Oleg

Palii Evghenie

Craciun Nicolae

13.30

16 iunie

  1.  

Cresa-grădiniță nr.71

 

Lutan Galina

Bulbaș Daniela

13.00

  1.  

Cresa-grădiniță nr.91

 

Rotaru Tatiana

Gurghiș Tatiana

14.00

  1.  

Cresa-grădiniță nr.96

Ciotu Tatiana

Gorgan Mariana

15.00

  1.  

Gimnaziul ”Trușeni”

Apostu Ana

16.00

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

Ora

14 iunie

  1.  

Liceul Teoretic  ”Natalia Gheorghiu”

Bogaciuc Irina

Tatarciuc Liudmila

Pădureț Nicolae

9.30

  1.  

Școala primară-grădiniță nr.124

Furculița Angela

Fomenco Natalia

9.45

  1.  

Gimnaziul Durlești

Anghelenici Tatiana

Bratan Tatiana

10.00

  1.  

IPLT cu profil sportiv nr.2

Iarmenco Maria

Certan Ana

Frunză Elena

10.15

  1.  

Instituția preșcolară nr.156

Ropot Eugenia

Bulat Natalia

10.30

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituţii de învățământ general:
1. Liceul Teoretic ”Lucian Blaga";
2. Gimnaziul cu profil teatral ”Ion Luca Caragiale”;
3. Gimnaziul nr.51;
4. Instituția preșcolară nr.125;
5. Școala Sportivă specializată de handbal nr.2. 
(aviz_concurs_12.06.2017.docbibliografie_concurs_directori.doc)

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ general:

     Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

Ora

08 iunie

1.     

Instituția preșcolară nr.59

Țabur Natalia

Guțu Nadejda

15.30

2.     

Instituția preșcolară nr.143

Budnic Natalia

Manoli Lilia

Filipenco Mariana

15.45

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

08 iunie

1.     

Instituția Publică  Liceul Teoretic ”Olimp”

Berlinschii Iurie

Vasic Elvira

14.00

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./r

Instituţia

Candidaţi

Ora

02 iunie

1.

IP Liceul Teoretic ”Ștefan cel Mare”

Axînti Serghei

13.00

AVIZ!  Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției  de director al următoarelor instituții de învățământ general:

Nr./r

Instituţia

Candidaţi

Ora

02 iunie

     1.

 IP Liceul Teoretic ”Nicolae Bălcescu”

 

 Cernei Stela

 Bragari Nicolae

  14.00

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ!  Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

24 mai

      1.

Instituția preșcolară nr.164

Lisu Ana

8.30

      2.

Instituția preșcolară nr.197

Melnic Elena Ilie

10.00

AVIZ! Anunțăm  membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. 
Locul:
Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

18 mai

1.       

Instituția preșcolară nr.168

Burlac Inna

Marjina Natalia

15.45

2.

Creșa-grădiniță nr.181

Vicol Daniela

Iachim Ana

16.30

19 mai

3.       

Cresa-grădiniță nr.112

Gurghiș Tatiana

Mațcu Ludmila

8.15

4.       

Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu”

Dan Mihail

16.30

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituţii de învățământ general:

1. Liceul Teoretic  ”Natalia Gheorghiu”
2. Gimnaziul ”Durlești”;
3. Instituția Publică Liceul Teoretic  cu profil sportiv nr.2;
4. Școala primară-grădiniță nr.124;
5. Instituția preșcolară nr.156.
(aviz_concurs_05.05.2017.docbibliografia_concursului.doc )

AVIZ! Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidații

ora

05 mai

1.       

Școala sportivă nr.8

Gurin Sergiu

Cavcaliuc Sergiu

Postolachi Oleg

Palii Evghenie

Craciun Nicolae

9.00

 

 

2.       

Instituția Publică Liceul Teoretic ”Olimp”

Berlinschii Iurie

Vasic Elvira

Sava Mariana

9.00

3.       

Creşa-grădiniță nr.197

Melnic Elena Ilie

Melnic Elena Andrei

11.00

4.       

Creşa-grădiniță nr.112

Sclifos Mariana

11.00

5.       

Creşa-grădiniță nr.71

Lutan Galina

11.00

6.       

Creşa-grădiniță nr.181

Vicol Daniela

Iachim Ana

11.00

7.       

Creşa-grădiniță nr.91

Rotaru Tatiana

13.00

8.       

Creşa-grădiniță nr.96

Ciotu Tatiana

Gorgan Mariana

13.00

9.       

Creşa-grădiniță nr.168

Burlac Inna

Marjina Natalia

13.00

10.   

Instituția Publică Liceul Teoretic ”Ștefan cel Mare”

Axînti Serghei

Verdeș Tatiana

15.00

11.   

Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu”

Dan Mihail

Văluță Anastasia

15.00

12.   

Gimnaziul ”Trușeni”

Apostol Nineli

Apostu Ana

15.00



Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățământ general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr.1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării.

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

Ora

03 mai

 

1.       

Cresa-grădiniță nr.181

Vicol Daniela

Iachim Ana

9.00

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ  general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

Ora

28 aprilie

 

1.       

Cresa-grădiniță nr.197

Melnic Elena Ilie

Melnic Elena Andrei

14.00

2.       

Instituția Publică  Liceul Teoretic ”Olimp”

Berlinschii Iurie

Vasic Elvira

Sava Mariana

14.15

3.       

Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu”

Dan Mihail

Văluță Anastasia

14.30

4.       

Gimnaziul ”Trușeni”

Apostol Nineli

Apostu Ana

14.45

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre excluderea din avizul din 14 aprilie curent privind concursul la funcția de director al instituțiilor de învățământ general a poziției nr.2: instituția preșcolară nr.119

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituţii de învățământ general:
1. Instituția preșcolară nr.59;
2. Instituția preșcolară nr.119;
3. Instituția preșcolară nr.143;
(aviz_concurs_18.04.2017.docbibliografia_concursului.doc )

AVIZ prelungire concurs! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, pînă la 28 aprilie 2017, a termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind ocuparea funcţiei de director al instituției  preșcolare nr.181.
Informații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director. 

AVIZ! Învingători concurs! Comisia municipală de concurs anunță învingătorii concursului pentru ocuparea funcției de director al instituțiilor de învățământ general:

Nr./o

Instituţia

Învingătorul concursului

         1.          

Liceul Teoretic ”Mihai Kogălniceanu”

Beregoi Elena

         2.          

IP Liceul Teoretic ”Alexandru Ioan Cuza”

Nagnibeda-Tverdohleb Tatiana

         3.          

Liceul Teoretic ”Elena Alistar”

Babuc Lilia

         4.          

Gimnaziul ”Ion T.Costin”

Guțu Aurica

         5.          

Liceul Teoretic ”Anton Cehov”

Berdan Valentina

         6.          

Instituția preșcolară nr. 100

Cravțov Victoria

         7.          

Instituția preșcolară nr. 151

Andronesi Rodica

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, pînă la 21 aprilie 2017, a termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind  ocuparea funcţiei de director al instituției  preșcolare nr.197. Informații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director. 

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățământ general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

Ora

12 aprilie

 

1.       

Cresa-grădiniță nr.168

Burlac Inna

Marjina Natalia

 

14.00

2.       

Cresa-grădiniță nr.181

Vicol Daniela

Lazari Maria

 

14.15

3.       

Cresa-grădiniță nr.112

Gurghiș Tatiana

Mațcu Ludmila

Sclifos Mariana

 

14.30

 

4.       

IP Liceul Teoretic ”Ștefan cel Mare”

Axînti Serghei

Verdeș Tatiana

14.45

 

13 aprilie

5.       

Cresa-grădiniță nr.71

 

Bulbaș Daniela

Lutan Galina

9.00

6.       

Cresa-grădiniță nr.91

 

Gurghiș Tatiana

Rotaru Tatiana

9.15

7.       

Cresa-grădiniță nr.96

Ciotu Tatiana

Gorgan Mariana

9.30

8.       

Școala sportivă nr.8

Gurin Sergiu

Cavcaliuc Sergiu

Postolachi Oleg

Palii Evghenie

Craciun Nicolae

9.45

         

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ! Anunțăm  membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

12 aprilie

1.       

Liceul Teoretic ”Anton Cehov”

Berdan Valentina

15.00

 

Instituția preșcolară nr.100

Cravțov Victoria

15.45

3.       

Instituția preșcolară nr. 151

Andronesi Rodica

16.30

AVIZ!  Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director al Instituției Publice Liceul Teoretic ”Nicolae Bălcescu” (aviz_concurs_07.04.2017.docbibliografia_concursului.doc)

AVIZ!  Anunțăm  membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidați

ora 

06 aprilie

  1.  

Gimnaziul ”Ion T.Costin”

Scutelnic Veronica

Guțu Aurica

Cavcaliuc Sergiu

16.00

  1.  

Liceul Teoretic ”Elena Alistar”

Macaev Cristina

Babuc Lilia

17.00

AVIZ!  Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

29    martie 2017

  1.  

LT ”M.Kogălniceanu”

Beregoi Elena

Grigoriev Eugen

14.00

30 martie 2017

  1.  

Instituția Publică Liceul Teoretic ”A.I.Cuza”

Dobzeu Maia

Nagnibeda-Tverdohleb Tatiana

14.00

AVIZ prelungire concurs! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, pînă la 31 martie  2017, a  termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind  ocuparea funcţiei de director al Instituției Publice Liceul Teoretic ”Ștefan cel Mare”. Informații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituţii de învățământ general:
1. Instituția Publică Liceul Teoretic ”Olimp”;
2. Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu”;
3. Gimnaziul  ”Trușeni”.
(aviz_concurs_24.03.2017.docbibliografia_concursului.doc )

AVIZ!  Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidații

ora

  21 martie 2017

1.       

LT ”Anton Cehov”

Berdan Valentina

 

 

13.00

Mihailiuc Nina

2.       

Instituția preșcolară nr.100

Cravțov Victoria

Matei Silvia

3.       

Instituția preșcolară nr.151

Neșceadimenco Iulia

Andronesi Rodica

Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățământ general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr.1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării.

AVIZ! ÎNVINGĂTORI CONCURS! Comisia municipală de concurs anunță învingătorii concursului pentru ocuparea funcției de director al instituțiilor de învățământ general:

Nr/o

 INSTITUȚIA

 Invingătorul concursului

1.       

Gimnaziul ”Decebal”

Vlădicescu Angela

2.       

Creșa-grădiniță nr. 129

Gheorghiță Tatiana

3.       

Creșa-grădiniță nr. 158

Alexei Natalia

4.       

Creșa-grădiniță nr. 215

Cosnicean Veronica

5.       

Școala sportivă de haltere

Crețu Sergiu

AVIZ! Anunțăm  membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)                                 

                                                              15 martie 2017

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

1.         

Creșa-grădiniță nr.158

Alexei Natalia

14.00

Cosnicean Veronica

14.20

2.         

Creșa-grădiniță nr.215

Manoli Lilia

15.30

Cosnicean Veronica

15.50

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs  pentru ocuparea funcţiei de director al  următoarelor instituţii de învățământ general:

1.  Instituția preșcolară nr.197;
2.  Școala sportivă nr.8;
(aviz_concurs_10.03.2017.docbibliografia_concursului.doc )

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției  de director al următoarelor instituții de învățământ  general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

13 martie

1.      

Liceul Teoretic ”Anton Cehov”

Berdan Valentina

Mihailiuc Nina

13.00

2.    

Instituția preșcolară nr.100

Cravțov Victoria

Matei Silvia

13.15

3.    

Instituția preșcolară nr.151

Neșceadimenco Iulia

Andronesi Rodica

13.30

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ!  Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

09 martie

1.       

Gimnaziul ”Decebal”

Vlădicescu Angela

15.00

2.       

Creșa-grădiniță nr.129

Gheorghiță Tatiana

16.00

13 martie

3.       

Școala sportivă de

haltere

Crețu Sergiu

11.00

Cojocaru Maxim

AVIZ!  Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, pînă la 17 martie  2017, a  termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind  ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituții de învățământ general: gimnaziul cu profil teatral ”I.L.Caragiale”, gimnaziului nr. 45, Ciorescu,  gimnaziului nr. 51, Vatra. Informații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director. 

AVIZ! Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidații

ora

24 februarie 2017

1.       

Creșa-grădiniță nr.215

Manoli Lilia

 

 

 

 

11.00

2.       

 

Cosnicean Veronica

3.       

Cresa-grădiniță nr.158

Alexei Natalia

4.       

 

Coptu Natalia

5.       

Gimnaziul ”Decebal”

Vlădicescu Angela

6.       

 

Nastas Natalia

7.       

Creșa-grădiniță nr.129

Gheorghiță Tatiana

8.       

 

Ionco Tamara

9.       

Școala sportivă de haltere

Crețu Sergiu

10.   

Liceul Teoretic  „Elena Alistar”

Macaev Cristina

 

 

13.00

11.   

Gimnaziul  „Ion T.Costin”

Scutelnic Veronica

12.   

 

Guțu Aurica

13.   

 

Cavcaliuc Sergiu

14.   

IP Liceul Teoretic  „A.I.Cuza”

Dobzeu Maia

15.   

Liceul Teoretic „M.Kogălniceanu”

Beregoi Elena

 

Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățământ general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr.1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării

AVIZ! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituţii de învățământ general:
1. Instituția Publică Liceul Teoretic ”Ștefan cel Mare”;
2. Instituția preșcolară nr.71;
3. Instituția preșcolară nr.91;
4. Instituția preșcolară nr.96;
5. Instituția preșcolară nr.168;
6. Instituția preșcolară nr.181;
7. Instituția preșcolară nr.112 (concurs repetat)
(aviz_concurs_17.02.2017.doc,  bibliografia_concursului.doc)

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției  de director al următoarelor instituții de învățămînt  general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

03 februarie 2017

1.       

Creșa-grădiniță nr.215

Manoli Lilia

13.00

Cosnicean Veronica

Luncaș Viorica

2.       

Cresa-grădiniță nr.158

Cosnicean Veronica

13.15

Alexei Natalia

Coptu Natalia

3.       

LT ”Elena Alistar”

Macaev Cristina

13.30

Babuc Lilia

4.       

Gimnaziul ”Decebal”

Vlădicescu Angela

13.45

Nastas Natalia

5.       

Gimn. ”Ion T.Costin”

Scutelnic Veronica

14.15

Guțu Aurica

Cavcaliuc Sergiu

6.       

Creșa-grădiniță nr.129

Gheorghiță Tatiana

14.15

Ionco Tamara

7.       

Școala sportivă de haltere

Crețu Sergiu

14.30

Cojocaru Maxim

10 februarie

8.       

IPLT ”A.I.Cuza”

Dobzeu Maia

T.Nagnibeda-Tverdohleb

13.30

9.       

LT ”M.Kogălniceanu”

Beregoi Elena

13.45

Grigoriev Eugen

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18).

ATENȚIE! CONCURS! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director în următoarele instituţii de învăţămîânt general (aviz_concurs_30.01.2017.docbibliografia_concursului.doc).

AVIZ! ÎNVINGĂTORI CONCURS! Comisia municipală de concurs anunță învingătorii concursului pentru ocuparea funcției de director al instituțiilor de învățământ general:

Nr/o

INSTITUȚIA

Învingătorul concursului

1.       

Instituția preșcolară nr.34

Mitreanu Nina

2.       

Liceul Teoretic ”V.Alecsandri”

Vacarciuc Daniela

3.       

Liceul Teoretic seral nr.2

Jora Tatiana

4.       

Liceul Teoretic ”Dante Alighieri”

Leca Ala

5.       

Creșa-grădiniță nr.110

Tulbu Elizaveta

6.       

Instituția Publică Liceul Teoretic ”Universul”

Muntean Angela

7.       

Centrul de Creație Tehnică sectorul Buiucani

Chirstea Diana

8.       

Gimnaziul ”Taras Șevcenco”

Brîjatiuc Stanislav

9.       

Centrul Orășenesc al Tinerilor Naturaliști

Cornienco Cezara

10.   

Liceul Teoretic seral nr.1

Cojocari Nina

11.   

Instituția Publică Liceul Teoretic ”T.Vladimirescu”

Fusa Zinaida

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul desfășurării: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18).

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

25 ianuarie

1.       

Instituția Publică Liceul Teoretic ”Universul”

Delighioz Svetlana

Muntean Angela

13.30

2.       

Centrul de Creație Tehnică sectorul Buiucani

Chirstea Diana

15.30

27 ianuarie

3.       

Gimnaziul ”Taras Șevcenco”

Moizesovici Angela

Brîjatiuc Stanislav

12.00

4.       

Centrul Orășenesc al Tinerilor Naturaliști

Cornienco Cezara

Nihelman Natalia

13.00

5.       

Liceul Teoretic seral nr.1

Cojocari Nina

Ciobanu Ludmila

14.30

6.       

Instituția Publică Liceul Teoretic ”T. Vladimirescu”

Lupu Galina

Franțuz Daria

Fusa Zinaida

16.00

AVIZ prelungire concurs! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, pînă la 31 ianuarie 2017, a termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituții de învățământ general: Liceul Teoretic ”Mihail Lomonosov”, gimnaziul nr.77, instituția preșcolară nr.89. Informații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director. Telefon relaţii: (022) 233925, (022) 235269

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

19 ianuarie

  1.  

Instituția preșcolară nr.34

Mitreanu Nina

Ungureanu Evelina

Mațcu Ludmila

13.30

  1.  

Liceul Teoretic ”V.Alecsandri”

Vacarciuc Daniela

Cernei Ghenadie

14.30

20 ianuarie

  1.  

Liceul Teoretic seral nr.2

Jora Tatiana

Cojocaru Adrian

13.30

  1.  

Liceul Teoretic ”Dante Alighieri”

Gînga Valeriu

Leca Ala

15.00

23 ianuarie

  1.  

Creșa-grădiniță nr.110

Tulbu Elizaveta

Chiorescu Aurica

15.00

AVIZ! Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidați

Ora

19 ianuarie 2017

1.       

Gimnaziul „Taras Șevcenco”

Moizesovici Angela

Brîjatiuc Stanislav

10.00

2.       

Creșa-grădiniță nr.164

Lisu Anna

Ceapa Angela

10.00

3.       

Creșa-grădiniță nr.203 Ghidighici

Corcinschi Maria

Dobrovolschii Natalia

10.00

Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățămînt general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr.1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării

AVIZ! ÎNVINGĂTORI CONCURS! Comisia municipală de concurs anunță învingătorii concursului pentru ocuparea funcției de director al instituțiilor de învățământ general:

Nr/o

INSTITUȚIA

Invingătorul concursului

1.       

Instituția Publică Liceul Teoretic „P.Movilă”

Bogoeva Elena

2.       

Liceul Teoretic „Dacia”

Ranga Erica

3.       

Liceul Teoretic „Grătieşti”

Pascal Galina

4.       

Gimnaziul nr.65 Condrița

Eremei Veaceslav

5.       

Stația Orășenească a Tinerilor Turiști

Hîncu Ala

6.       

Şcoala auxiliară nr.6

Danilenco Svetlana

7.       

Școala primară nr.95

Ivașcenco Tatiana

8.       

Școala primară-grădiniță nr.88

Frunze Vera

9.       

Instituția Publică Școala primară-grădiniță nr.199

Ceaușceac Iana

10.   

Instituția preșcolară nr.23

Condrea Ana

11.   

Instituția preșcolară nr.87

Clocicova Natalia

12.   

Instituția preșcolară nr.103

Gherasimovici Anastasia

13.   

Instituția preșcolară nr.133

Boțan Iulia

14.   

Creșa-grădiniță nr.41

Gavriluța Liudmila

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str. Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

       

11 ianuarie

1.       

Gimnaziul nr.65 Condrița

Manole Rodica

Eremei Veaceslav

9.30

2.       

Liceul Teoretic ”Dacia”;

Ranga Erica

11.00

12 ianuarie

3.       

Liceul Teoretic   „Grătieşti”

Pascal Galina

14.30

4.       

Instituția preșcolară nr. 103

Gherasimovici Anastasia

Barbăneagră Elena

15.30

13 ianuarie

5.       

Instituția preșcolară nr. 41

Gavriluța Liudmila

13.30

6.       

Instituția preșcolară nr. 87

Clocicova Natalia

14.15

7.       

Stația orășenească a Tinerilor Turiști

Hîncu Ala

15.00

AVIZ! Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățămînt general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidați

ora

05 ianuarie 2017

1.       

Liceul Teoretic ”Dante Alighieri”

Gînga Valeriu

Leca Ala

9.00

2.       

Liceul Teoretic seral nr.1

Cojocari Nina

Ciobanu Ludmila

9.00

3.       

Instituția Publică Liceul Teoretic

”T. Vladimirescu”

Lupu Galina

Franțuz Daria

Fusa Zinaida

9.00

4.       

Gimnaziul ”Taras Șevcenco”

Moizesovici Angela

Brîjatiuc Stanislav

9.00

5.       

Instituția Publică Liceul Teoretic

”Universul”

Delighioz Svetlana

Topal Ludmila

Muntean Angela

11.00

6.       

Liceul Teoretic ”V.Alecsandri”

Vacarciuc Daniela

Cernei Ghenadie

11.00

7.       

Liceul Teoretic seral nr.2

Ilisei Natalia

Bernic Nelea

Jora Tatiana

Cojocaru Adrian

11.00

8.       

Centrul Orășenesc al Tinerilor Naturaliști

Nihelman Natalia

13.00

9.       

Creșa-grădiniță nr.110

Tulbu Elizaveta

13.00

10.   

Creșa-grădiniță nr.34

Mitreanu Nina

Ungureanu Evelina

Mațcu Ludmila

13.00

11.   

Centrul de Creație Tehnică sectorul Buiucani

Chirstea Diana

Coroleac Oxana

13.00

Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățămînt general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr. 1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării

ATENȚIE! CONCURS! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director în următoarele instituţii de învăţământ general (aviz_concurs_15.12.2016.doc), (bibliografia_concursului.doc).

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea etapei I a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățămînt  general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

14 decembrie 2016

1.       

Creșa-grădiniță nr.34

Mitreanu Nina

Ungureanu Evelina

Mațcu Ludmila

9.00

2.       

Creșa-grădiniță nr.110

Tulbu Elizaveta

Chiorescu Aurica

Pasincovschi Vera

9.15

3.       

Liceul Teoretic ”V.Alecsandri”

Vacarciuc Daniela

Cernei Ghenadie

9.30

4.       

Instituția Publică Liceul Teoretic ”Universul”

Delighioz Svetlana

Iașciuc Inga

Topal Ludmila

Muntean Angela

9.45

5.       

Instituția Publică Liceul Teoretic

”T. Vladimirescu”

Lupu Galina

Franțuz Daria

Fusa Zinaida

10.00

6.       

Liceul Teoretic seral nr.1

Cojocari Nina

Ciobanu Ludmila

10.15

7.       

Liceul Teoretic seral nr.2

Ilisei Natalia

Bernic Nelea

Jora Tatiana

Cojocaru Adrian

10.30

8.       

Liceul Teoretic ”Dante Alighieri”

Gînga Valeriu

Leca Ala

10.45

9.       

Gimnaziul ”Taras Șevcenco”

Moizesovici Angela

Brîjatiuc Stanislav

11.00

10.   

Centrul Orășenesc al Tinerilor Naturaliști

Cornienco Cezara

Nihelman Natalia

11.15

11.   

Creșa-grădiniță nr.164

Ceapa Angela

Lisu Anna

11.30

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

AVIZ! Anunțăm membrii comisiei și candidații la funcția de director al instituțiilor de învățământ general despre data și ora desfășurării etapei a III-a și a IV-a a concursului. Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

07 decembrie

Școala primară-grădiniță nr.88

Frunze Vera

15.30

Instituția preșcolară nr.23

Condrea Ana

16.15

08 decembrie

Instituția preșcolară nr.133

Boțan Iulia

Candraman Ala

15.30

Instituția Publică Liceul Teoretic „Petru Movilă”

Bogoeva Elena

16.15

09 decembrie

Şcoala auxiliară nr.6

Danilenco Svetlana

Șontea Magdalina

15.30

Școala primară nr.95

Ivașcenco Tatiana

16.15

AVIZ prelungire concurs! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, pînă la 02 decembrie 2016, a  termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind  ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituții de învățămînt general: Liceul Teoretic seral nr.2, Școala primară nr.19 din or.Vadul lui Vodă și instituția preșcolară nr.164. Informații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director. Telefon relaţii: (022) 233925, (022) 235269 

AVIZ! În rezultatul evaluării candidaților la funcția de director al instituțiilor de învățămînt general (testarea) au fost promovați în următoarea etapă a concursului următorii candidați:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

1.       

Instituția Publică Liceul Teoretic ”Petru Movilă”

Chiosa Oxana

Bogoeva Elena

2.       

Școala primară nr.95

Ivașcenco Tatiana

Nacu Aliona

3.       

Instituția preșcolară nr.133

Chiorescu Aurica

Boțan Iulia

Candraman Ala

4.       

Liceul Teoretic „Grătieşti”

Pascal Galina

5.       

Şcoala auxiliară internat nr.6

Danilenco Svetlana

Șontea Magdalina

6.       

Instituția preșcolară nr.103

Gherasimovici Anastasia

Barbăneagră Elena

7.       

Gimnaziul nr.65 Condrița

Manole Rodica

Eremei Veaceslav

8.       

Instituția Publică Școala primară-grădiniță nr.199

Bogașevschi Dorian

Ceaușceac Iana

9.       

Instituția preșcolară nr.23

Condrea Ana

10.   

Liceul Teoretic ”Dacia”

Cebanu Olga

Ranga Erica

11.   

Școala primară-grădiniță nr.88

Frunze Vera

12.   

Instituția preșcolară nr.41

Gavriliță Liudmila

13.   

Instituția preșcolară nr.87

Clocicova Natalia

14.   

Stația Orășenească a Tinerilor Turiști

Hîncu Ala

AVIZ! Anunțăm candidații la funcția de director al instituțiilor de învățămînt general despre data și ora desfășurării evaluării cunoștințelor profesionale și manageriale (testarea). Locul: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

Nr./o

Instituția

Candidați

ora

22 noiembrie 2016

1.       

Liceul Teoretic ”Dacia”

Tereșcenco Irina

Cebanu Olga

Ranga Erica

9.00

2.       

Instituția preșcolară nr. 103

Gherasimovici Anastasia

Barbăneagră Elena

9.00

3.       

Instituția preșcolară nr.1 Bubuieci

Pănuță Irina

Pleșca Victoria

9.00

4.       

SOTT

Hîncu Ala

Plămădeală Dumitru

9.00

5.       

Instituția preșcolară nr. 133

BoțanIulia

Candraman Ala

11.00

6.       

Liceul Teoretic „Grătieşti” (concurs repetat

Pascal Galina

Moroșanu Veronica

11.00

7.       

Şcoala auxiliară internat nr.6

Muntean Valentina

Danilenco Svetlana

Șontea Magdalina

11.00

8.       

Instituția preșcolară nr. 41

Boaghe Angela

Gavriliță Liudmila

11.00

9.       

Instituția preșcolară nr. 87

Clocicova Natalia

Otcaliuc Angela

13.00

10.   

Instituția Publică Liceul Teoretic ”Petru Movilă”;

Dochina Svetlana

Chiosa Oxana

Bogoeva Elena

13.00

11.   

Școala primară-grădiniță nr.88

Frunze Vera

Lucăcel Stela

13.00

12.   

Școala primară nr.95

Ivașcenco Tatiana

Nacu Aliona

13.00

13.   

Gimnaziul nr.65 Condrița

Manole Rodica

Eremei Veaceslav

15.00

14.   

Instituția Publică Școala prim.-grăd. nr.199

Bogașevschi Dorian

Ceaușceac Iana

Moloșniuc Aliona

Guțu-Gîscă Ada

15.00

15.   

Instituția preșcolară nr. 23

Condrea Ana

Izman Maria

15.00

Important! În conformitate cu Instrucțiunea cu privire la evaluarea candidaților la funcția de director al instituției de învățămînt general, aprobată prin ordinul Ministerului Educației nr. 1044 din 29 octombrie 2015, candidatul trebuie să dețină în mod obligatoriu actul de identitate în original sau copia autentificată și să se prezinte în sala de testare cu cel puțin 15 min. înainte de ora începerii testării

AVIZ prelungire concurs! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă despre prelungirea, pînă la 25 noiembrie 2016, a termenului limită de depunere a actelor pentru concursul privind ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituții de învățămînt general: gimnaziul nr.93 Hulboaca, instituțiile preșcolare nr.34, 110, 112. Informații suplimentare referitoare la concurs pe pagina web a instituției: chisinauedu.md/concurs la funcția de director. Telefon relaţii: (022) 233925, (022) 235269.

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță candidații la funcția de director și membrii comisiei despre desfășurarea primei etape a concursului (verificarea îndeplinirii condițiilor de participare la concurs) pentru ocuparea funcției de director al următoarelor instituții de învățămînt general:

Nr/o

INSTITUȚIA

CANDIDAȚI

ORA

16 noiembrie 2016

1.       

Instituția Publică Liceul Teoretic ”Petru Movilă”

Dochina Svetlana

Chiosa Oxana

Bogoeva Elena

8.30

2.       

Școala primară nr.95

Ivașcenco Tatiana

Nacu Aliona

8.50

3.       

Instituția preșcolară nr.133

Chiorescu Aurica

Boțan Iulia

Candraman Ala

9.10

4.       

Liceul Teoretic „Grătieşti”(concurs repetat)

Pascal Galina

Moroșanu Veronica

13.00

5.       

Şcoala auxiliară internat nr.6

Muntean Valentina

Danilenco Svetlana

Șontea Magdalina

13.20

6.       

Instituția preșcolară nr.103

Gherasimovici Anastasia

Barbăneagră Elena

13.40

7.       

Gimnaziul nr.65 Condrița

Manole Rodica

Eremei Veaceslav

14.00

8.       

Instituția Publică Școala primară-grădiniță nr.199

Bogașevschi Dorian

Ceaușceac Iana

Moloșniuc Aliona

Guțu-Gîscă Ada

14.15

9.       

Instituția preșcolară nr.23

Condrea Ana

Izman Maria

14.30

17 noiembrie 2016

10.   

Liceul Teoretic ”Dacia”

Tereșcenco Irina

Cebanu Olga

Ranga Erica

9.00

11.   

Școala primară-grădiniță nr.88

Frunze Vera

Lucăcel Stela

9.20

12.   

Instituția preșcolară nr.41

Boaghe Angela

Gavriliță Liudmila

9.40

13.   

Instituția preșcolară nr.87

Clocicova Natalia

Otcaliuc Angela

10.00

Locul desfășurării concursului: Direcția generală educație, tineret și sport, str.Mitropolit Dosoftei, 99, cabinetul metodic (biroul nr.18)

ATENȚIE! CONCURS! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director în următoarele instituţii de învăţământ general
(aviz_concurs  .doc), (bibliografia_concursului.doc).

AVIZ! Comisia municipală de concurs anunță învingătorii concursului pentru ocuparea funcţiei de director al următoarelor instituții de învățământ general:

Nr/o

INSTITUȚIA

Învingător

1.     

Liceul Teoretic  ”N.Levițchi”

Cucu Olesea

2.     

Liceul Teoretic  ”I.Creangă”

Solomon Corneliu

3.     

Liceul Teoretic  ”Minerva”

Macarevici Ana

4.     

IP Liceul Teoretic  ”Toader Bubuiog”

Țaulean Elena

5.     

Liceul Teoretic  cu Profil de Arte ”M.Berezovschi”

Eremei-Berezovschi Ana

6.     

Școala sportivă specializată polo pe apă  nr.4

Cavcaliuc Ina

7.     

Creșa-grădiniță nr.15

Nica Doina

8.     

Creșa-grădiniță nr.146

Istrati Nina

9.     

Creșa-grădiniță nr.186

Cebotaru Nina

ATENȚIE! CONCURS! Direcţia generală educaţie, tineret şi sport a Consiliului municipal Chişinău anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de director în următoarele instituţii de învăţământ general 
(aviz_concurs_21.10.2016.docbibliografia_concursului.doc)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer